Paintball - to rozwijająca się dziedzina sportu i zabawy. To sport uprawiany przez wszystkich niezależnie od płci i wieku. To sport, w którym nie siła i zwinność ale przede wszystkim inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja są kluczowymi czynnikami sukcesu.

 

 Kto z nas nie marzył w młodości by tak, jak Rambo czy Chuck Norris wziąć udział w misji odbijania zakładników, czy tak jak nasi chłopcy z GROMU pokazać przeciwnikowi kto tu rządzi. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnej broni (zwanej markerami), napełnianych kulkami z farbą (po postrzale nie ma wątpliwości czy przeciwnik dostał, czy nie) marzenia z dzieciństwa stają się realne do spełnienia.

 Istnieje wiele scenariuszy gry w paintball. Rodzajów zabawy jest jednak tyle ile pomysłów biorących w niej udział zawodników. Tak wiec, możemy bawić się w odbijanie zakładników z rąk groźnych terrorystów, zdobywać terytorium przeciwnika czy na parę godzin zamienić się w ochroniarza prezydenta.

 Wszystkie te scenariusze mogą być rozgrywane w lasach bądź w uprzednio przygotowanych fabrykach lub opuszczonych budynkach.

 Zabawa w paintball może być także rozgrywana na specjalnym polu komercyjnym, na którym rozstawione są dmuchane przeszkody, a teren zabezpieczony jest specjalną siatką ochronną. Ta forma paintballu nosi nazwę Speedball.

 W speedballu mogą brać udział dwie drużyny składające się od 3 do 7 zawodników, których zadaniem jest przejęcie flagi przeciwnika lub pokonanie wszystkich przeciwników. Zasady gry i punktacje (za trafienie, przejęcie flagi) są ustalane indywidualnie lub przez organizatora imprezy.

Paintball w lesie
Paintball w fabrykach

Speedball


Podstawowe zasady bezpieczeństwa:

- nigdy nie zdejmuj maski w czasie gry oraz na terenie gdzie rozgrywana jest zabawa,
- po zakończeniu gry oraz za polem paintballowym zatykaj lufę specjalną zatyczką,
- przed wejściem na pole należy skontrolować prędkość wylotową kulki na chronometrze(max 300 stóp na sekundę),
- nie celuj w osoby nie uczestniczące w grze oraz zwierzęta,
- należy stosować się do zaleceń producenta sprzętu (nie przeładowywać butli, nie strzelać z mniej niż 1m w maskę ),
- zabezpiecz teren gry aby ograniczyć dostęp osobom postronnym,
- zapoznaj się z przepisami i regulaminem gry.

 

Copyright © 2005-2009 A-Team.com.pl. All Rights Reserved.
Old Version * W fabrykach * W lesie * Sprzęt * Wypożyczalnia * Sklep